SPOTTING

JAK TO JEST W PRAKTYCE

Każdy z nas wie czym jest fotografia i każdy kiedyś próbował zrobić niejedno zdjęcie. Dzisiaj w dobie fotografii cyfrowej za sprawą szerokiej gamy sprzętu jaki mamy do dyspozycji wydaje się to proste. Pozory niestety są mylące, zwłaszcza jeśli chodzi o wykonanie zdjęć obiektów w ruchu.

ZATRZYMANE W KADRZE

Fotografia lotnicza zaliczana jest do trudniejszych i zarazem specyficznych rodzajów fotografii. Nie będziemy tutaj rozpisywać się nad metodami czy technikami jakie się stosuje, ponieważ są one szeroko opisane w wielu poradnikach. Ogólnie należy pamiętać aby zdjęcia były wraźne i ostre, potrafiły skupić uwagę i co najważniejsze powinny oddawać dynamikę danej chwili.

LOTNISKO

RZESZÓW-JASIONKA

Wokół lotniska znajduje się wiele ciekawych miejsc do spottingu. Pewna część z nich znajduje się na terenie ogólnodostępnym inna położona jest na terenie prywatnym o czym należy pamiętać przebywając w tym rejonie. Każde z miejsc jest na swój sposób wyjątkowe i każde z nich dotyczy określonego etapu przemieszczania się statków powietrznych.

GDZIE SIĘ WYBRAĆ

Jako grupa spotterska mamy kilka stałych miejscówek z których zazwyczaj pstrykamy fotki. Wszystko zależy od pogody lub od tego jakie ujęcie chcemy zrobić. Poniżej przedstawiamy plan naszym zdaniem szesnastu najciekawszych miejsc do spottingu na lotnisku w Rzeszowie.

UBIÓR

Przebywając w strefie ogrodzenia lotniska pamiętajmy o podstawowym i obowiązkowym elementem naszego ubiouru jakim jest kamizelka odblaskowa. Zgodnie z przyjętą zasadą jesteśmy widoczni, a nasze zamiary są jasne i czytelne.

ZDJĘCIA

Z RÓŻNYCH MIEJSC

LOTNISKO

MIEJSCA DO SPOTTINGU

strzałka do góry