KIM JESTEŚMY

I CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Jesteśmy grupą ludzi pasjonujących się lotnictwem cywilnym i wojskowym. Pochodzimy z bliższych i dalszych okolic, oraz samego Rzeszowa.

W życiu prywatnym jak i zawodowym zajmujemy się najróżniejszymi rzeczami, wykonujemy różne zawody, trudnimy się różnymi profesjami.

PASJA I ZAMIŁOWANIE

To co nas pociąga i fascynuje jest swoistą odskocznią od codzienności, chwilą dzięki której rozwijamy swoje umiejętności w tym przypadku z dziedziny fotografii. Pasja która kreuje naszą osobowość i pozwala nam poznawać nowych ludzi. To także wyznaczanie sobie celów i nowych wyzwań, dzięki którym możemy pokonywać szereg problemów.

NASZE POCZĄTKI

PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY

Nasza przygoda zaczęła się kilkanaście lat temu. Wtedy każdy z nas jeździł na lotnisko w pojedynkę trzymając w dłoni prosty aparat fotograficzny. W owym czasie lotów było niewiele choć zdarzały się różne ciekawostki. Niestety brak wiedzy na ich temat sprawiał, że fotografie tych samolotów były przypadkowe.

NARODZINY GRUPY

W 2005r. jeden z kolegów zaprosił nas do archiwalnej już wersji forum lotnictwa. Tam poznaliśmy kolejne osoby o podobnych zainteresowaniach. Z biegiem czasu wirtualne koleżeństwo jako naturalna kolej rzeczy przerodziło się w cykliczne spotkania przy ogrodzeniu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Z wolna do grupy zaczęli dołączać kolejni pasjonaci awiacji, a nasza obecność wpisała się na stałe w obraz lotniska.

NASZA OBECNOŚĆ

Podchodząc z szacunkiem do pracy służb na lotnisku, postanowiliśmy oficjalnie działać wokół jego terenu. W efekcie otrzymaliśmy specjalne identyfikatory, a żeby być bardziej rozpoznawalnym w terenie każdy z nas dodatkowo wyposażony jest kamizelkę odblaskową.

W TERENIE

JAK TO BYWA NA LOTNISKU

NASZE ZDJĘCIA

W GALERIACH LOTNICZYCH

LOTNICTWO.NET.PL

SKRZYDLA.ORG

JETPHOTOS.NET

NASZE HOBBY

FOTOGRAFIA LOTNICZA

Spotting a dokładniej Planespotting - bo tak z języka angielskiego nazywa się rodzaj naszego zajęcia, polegającego na obserwacji i fotografii wszelkich statków powietrznych.

Osoby zajmujące się tą profesją z reguły posiadają silną wolę i wykazują dużą dozę cierpliwośći i konsekwencji w swoim działaniu. Wielogodzinne oczekiwanie w nocy lub w dzień, w upale, w deszczu czy też na mrozie, to tylko niektóre aspekty tej działalności.

Spotting to nie tylko samoloty, zdjęcia, lotniska czy linie lotnicze. To także i przede wszystkim ludzie, którzy tworzą niepowtarzalny klimat w czasie spędzania tych wolnych chwil "pod płotem". Ludzi których połączyła niesamowita pasja do lotnictwa.

NASZE DZIAŁANIA

CO TAK NAPRAWDĘ ROBIMY

Terenem działania naszej grupy jest obszar wokół lotniska w Rzeszowie. Dotyczy to między innymi Portu Lotniczego, Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej oraz Aeroklubu Rzeszowskiego.

Nasza działalność opiera się głównie na współpracy z Zarządem Portu Lotniczego. Dzięki temu mamy możliwość wejścia na płytę lotniska i wykonania zdjęć z bliska. Materiały fotograficzne w ramach promocji lotniska trafiają nie tylko do Portu, ale również są publikowane na takich serwisach jak: Jetphotos.net, Airliners.net czy Skrzydla.org.

Prowadzenie strony internetowej jako źródła informacji dotyczącej naszej działalności oraz specjalnej wtyczki fanpage na facebook-u.

NASZE CELE

CZYLI DO CZEGO DĄŻYMY

Do naszych celów zaliczamy między innymi: propagowanie idei awiacji, tworzenie spójnej grupy miłośników lotnictwa, krzewienie wiedzy dotyczącej lotnictwa cywilnego i wojskowego.

Publikacje materiałów fotograficznych w internecie jako globalnym medium komunikacji społecznej w ramach jednej z form promocji lotniska w Rzeszowie.

Gromadzenie informacji, pamiątek i eksponatów związanych z lotnictwem cywilnym i wojskowym.

strzałka do góry